FAQGrySzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
FIFA 10.
Autor Wiadomość
skotar(L) 

Wysłany: 2009-11-14, 12:10   FIFA 10.

Od premiery gry FIFA 10 minęło już trochę czasu, można więc opisać pierwsze wrażenia na temat nowej odsłony najpopularniejszej gry piłkarskiej. Moje pierwsze odczucia co do FIFA10 są pozytywne, choć niestety nie wszystko stoi na wysokim poziomie.

Zacznijmy od tego co mi się podoba. Mimo, że gra pod względem graficznym wygląda niemal identycznie jak rok temu, to gra się w nią zupełnie inaczej. Rozgrywka toczy się szybciej i płynniej, akcje są dynamiczniejsze, a gracz ma o wiele mniej czasu na rozmyślanie nad swoim następnym zagraniem. Jest przez to trudniej, bo moment nieuwagi kosztuje najczęściej utratę piłki i konieczność powrotu do obrony.

Dużym plusem FIFA 10 jest przemodelowany system strzałów i podań górą. Strzały nabrały mocy i bardzo rzadko zdarzają się bomby posyłane z czystej pozycji w trybuny. Podobnie rzecz ma się z podaniami górą. Przerzut piłki z jednej strony boiska na drugą nie trwa już tak długo. Parabola lotu piłki została obniżona i szybciej dociera do adresata. Przerzuty można uznać za skuteczne narzędzie do demontowania obrony przeciwnika.

Pozytywną cechę wprowadza nowa mechanika walki bark w bark. Obrońcy dostali dzięki niej naprawdę dużo. Często dochodzi do walki starć, po której jeden z graczy ląduje odepchnięty na ziemi. Budowa zawodników - ich wzrost, siła i waga mają większe znaczenie niż poprzednio.

Fanów serii PES ucieszy przywrócenie markowania strzału, dzięki czemu w sytuacji sam na sam można minąć bramkarza. W FIFA 09 minięcie go graniczyło z cudem. Teraz również nie jest to proste, ale odpowiednie wyczucie czasu pozwala położyć bramkarza na ziemi i cieszyć się pustą drogą do bramki.

To chyba największe zmiany, które rzuciły się w oczy. Mamy jeszcze oczywiście bardzo, fajny tryb tworzenia własnych stałych fragmentów gry, rozbudowany tryby menadżerski i zostań gwiazdą, czy wreszcie opcję treningu stałych fragmentów gry na arenie czy rozegrania meczu treningowego.

Teraz czas minusy. Nie podobają mi się nowe dośrodkowania. Stopień ich podkręcenia przypomina dawne gry z serii FIFA, gdzie piłka wędrowała między graczami jak po sznurku.

W FIFA 10 prawie każdy piłkarz potrafi posłać w pole karne rogala, który zawstydziłby samego Beckhama. Najgorsze jest to, że trudno przewidzieć, kiedy piłkarz dośrodkuje normalnie, a kiedy gra zdecyduje, że czas podkręcić efektowność. Zagrania te są mocne i efektowne, ale bardziej pasowałyby do FIFA Street, niż do symulacji.

Na minus muszę również zaliczyć menu. Spędzamy w nim zdecydowanie za dużo czasu. Lubię bawić się różnymi taktykami, ustawieniami itp. a menu psuje całą radochę. Podobnie rzecz ma się z grafiką. Modele postaci są w słabe, a w trakcie zmian musimy podziwiać brzydką panoramę stadionu. No i komentarz. Wydaje mi się jeszcze gorszy niż rok temu. Tylu błędnych komentarzy w trakcie jednego meczu nie słyszałem już dawno. Mocno się zdziwiłem, gdy w składzie naszej reprezentacji ujrzałem Kiełbowicza czy Tyrałe, a zabrakło w niej Boruca. To pokazuje co znaczy polska piłka w świecie.

Podsumowując FIFA 10 może i wygląda jak poprzedniczka, ale gra się w nią inaczej. Poziom trudności wzrósł, a do zmian trzeba się do nich przyzwyczaić. Co prawda po kilku godzinach rozgrywki lista minusów mogłaby być dłuższa, jednak z każdym meczem mniej zwraca się na nie uwagę. Polecam wam sięgnąć po nową odsłonę FIFA i nie zrażać się od początku.

by skotar(L)

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
BART3q 

Wysłany: 2009-11-14, 12:46   

FIFA na PC to gniot jakich malo. Na konsolach to bajka poprostu. Konsolowa wersja jest lepsza pod kazdym wzgledem. Nawet kariera jest bardziej rozbudowana.

"Nieść życie swe dla ideału, i swoją krew, i marzeń sny..."

Isin 
I shoot the sheriff

Wysłany: 2009-11-15, 13:22   

Ja się wypowiem co do dośrodkowań. Przez długi czas gry w Fifę 09 chyba nigdy nie strzeliłem bramki po dośrodkowaniu. A w FIFIE 10 już całkiem sporo. Dośrodkowania z poprzedniej części to było jakieś nieporozumienie, teraz jest o wiele lepiej i mi osobiście, bardziej się podobają.

BART3q 

Wysłany: 2009-11-15, 15:09   

Mi tam sie udawalo w 09 strzelac po dosrodkowaniu.

"Nieść życie swe dla ideału, i swoją krew, i marzeń sny..."

Isin 
I shoot the sheriff

Wysłany: 2009-11-15, 15:16   

Przesadziłem że nigdy, ale bardzo, bardzo rzadko.

Odpowiedz do tematu