FAQGrySzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Manveru
2009-06-10, 19:45
Manveru radzi - co robić, by w swe ręce trzy punkty zdobyć.
Autor Wiadomość
Gawronés 

Wysłany: 2008-12-21, 17:05   Manveru radzi - co robić, by w swe ręce trzy punkty zdobyć.

Porady taktyczne i treningowe największego specjalisty na forum - Manveru. :]

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
Manveru 

Wysłany: 2008-12-21, 17:19   

Kilka zasad tego tematu.

1. Udzielam tylko porad bezpośrednio dotyczących taktyki i treningu. PORAD. Nie będę robił taktyki za nikogo, mogę ją tylko pomóc poprawić.

2. Obowiązkiem każdego jest przed zadaniem pytania przeczytać poradnik znajdujący się w topicu obok. To czy ktoś to zrobił czy nie widać, naprawdę. Pytania na które można tam znaleźć odpowiedź będę ignorował, a posty prędzej czy później pójdą do kasacji.

3. Zaczynasz dopiero grę? Przed poradnikiem przeczytaj instrukcję. Popróbuj różnych rzeczy sam. I dopiero przyjdź z problemem. I mi i tobie będzie łatwiej. Nie masz instrukcji? Kup sobie oryginał.

4. Prosząc o pomoc z taktyką wymagam screenów. Nie umiem czytać w waszych myślach. Muszę wiedzieć jak wygląda ustawienie, jakie są polecenia drużynowe, indywidualne, czego już próbowaliście, co konkretnie nie wychodzi. Innymi słowy jak najwięcej informacji.

5. Jeżeli nie odpowiadam na wasz problem, to znaczy, że nie zastosowaliście się do któregoś z powyższych punktów.

6. Dodatkowo: darujcie sobie PMowanie mnie z prośbami, żebym wam wysłał taktyki czy treningi. Na forum jest dużo linków do dobrych treningów, wystarczy poszukać.
Ostatnio zmieniony przez Manveru 2009-06-10, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  

Sobota 

Wysłany: 2008-12-23, 18:35   

To ja mam problem, płyta główna poszła się kochać, a razem z nią wszystkie taktyki... Zacząłem Jagą i ustawiłem grę defensywną 4 w obronie i środkowi pomocnicy też bliżej defensywnej. Wszystko działa dobrze dopóki piłka nie jest w okolicy stoperów, bo oni grają jak ślepi... Zawodników mam tam dobrych jak na polskie warunki, a już na pewno lepszych niż napastnicy przeciwników ze sparów. W każdym meczu tracę 2-4 gole, a wszystko z ich winy! Nastawienie mają na maxxx defensywne i swobodę taktyczną na maxxx ograniczoną, rajdy itd. wszystko na rzadko.

Manveru 

Wysłany: 2008-12-23, 18:54   

Sobota napisał/a:
To ja mam problem, płyta główna poszła się kochać, a razem z nią wszystkie taktyki... Zacząłem Jagą i ustawiłem grę defensywną 4 w obronie i środkowi pomocnicy też bliżej defensywnej. Wszystko działa dobrze dopóki piłka nie jest w okolicy stoperów, bo oni grają jak ślepi... Zawodników mam tam dobrych jak na polskie warunki, a już na pewno lepszych niż napastnicy przeciwników ze sparów. W każdym meczu tracę 2-4 gole, a wszystko z ich winy! Nastawienie mają na maxxx defensywne i swobodę taktyczną na maxxx ograniczoną, rajdy itd. wszystko na rzadko.

Mówisz, że piłka jest w okolicy stoperów, znaczy nie tracisz bramek po dośrodkowaniach? I rozumiem, że problemem są napastnicy przeciwnika? Jeżeli twoi obrońcy rzeczywiście są lepsi, to po prostu zamknij napastników ustawiając stoperom indywidualne krycie i wysoką Grę przy przeciwniku. Tylko weź pod uwagę statystyki tych obrońców. Nie wiem kogo masz i mogę tylko zgadywać. Skoro są lepsi niż napastnicy, to z pewnością nie są dużo wolniejsi i takie rozwiązanie powinno pomóc. Pomyśl też nad zaznaczeniem Pułapki ofsajdowej i ścisłego krycia. No i weź pod uwagę, że jeśli ci obrońcy to twoje nowe nabytki, to będą z początku popełniać błędy na potęgę.

Sobota 

Wysłany: 2008-12-23, 19:09   

Manveru napisał/a:
Sobota napisał/a:

Mówisz, że piłka jest w okolicy stoperów, znaczy nie tracisz bramek po dośrodkowaniach? I rozumiem, że problemem są napastnicy przeciwnika? Jeżeli twoi obrońcy rzeczywiście są lepsi, to po prostu zamknij napastników ustawiając stoperom indywidualne krycie i wysoką Grę przy przeciwniku. Tylko weź pod uwagę statystyki tych obrońców. Nie wiem kogo masz i mogę tylko zgadywać. Skoro są lepsi niż napastnicy, to z pewnością nie są dużo wolniejsi i takie rozwiązanie powinno pomóc. Pomyśl też nad zaznaczeniem Pułapki ofsajdowej i ścisłego krycia. No i weź pod uwagę, że jeśli ci obrońcy to twoje nowe nabytki, to będą z początku popełniać błędy na potęgę.

Ci obrońcy to nie moje nowe nabytki.
Gra z wysuniętą obroną nie wchodzi w grę, za wolni, Krzysiu Król może i by dał radę, ale Skerla lub Stano na pewno nie.
Po dośrodkowaniach też czasem tracę bramki, oni po prostu kompletnie się gubią w polu karnym, jak nie trzeba to wybiegają do piłki, jak trzeba to stoją w miejscu... robią wszystko inaczej niż powinni i nie mam pojęcia dlaczego.

Słuszna uwaga Nikuś :D to Fm 08 ;D

Ostatnio zmieniony przez Sobota 2008-12-23, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  

dejvo 

Wysłany: 2008-12-23, 19:11   

A Więc Gram Liverpoolem Taktyką 4-2-3-1 :
http://www.fotosik.pl/pok...1481b1a9ca.html

A Tutaj Polecenia Drużynowe :
http://www.fotosik.pl/pok...29590602e2.html

Gram na rozgrywającego a jest nim Ofensywny Śr.Pomocnik (S.Gerrard) :
http://www.fotosik.pl/pok...ebd6d4ba23.html

Polecenia Skrzydłowych Wygądają tak :
http://www.fotosik.pl/pok...fc7840be8e.html

Środkowy Pomocnik po Prawej :
http://www.fotosik.pl/pok...59e53f86ef.html

Środkowy Po lewej :
http://www.fotosik.pl/pok...d90c0bb1c4.html

Ustawienia Śr.Obrońców :
http://www.fotosik.pl/pok...79fbf2be18.html

Boczni Obroncy :
http://www.fotosik.pl/pok...9b50e84358.html

Napastnik :
http://www.fotosik.pl/pok...f66f33d4bb.html

Gra mojego zespołu wygląda bardzo przeciętnie , patrząc na gre innych w trakcie meczu no to nie ma porównania , inne zespoly graja ładną i kombinacyjną pilke w przeciwieństwie do mojego zespołu . Napisalem to z myślą ,że mi pomożesz Manveru, Czekam na jakieś porady. Moze cos trzeba pokombinować wiecej z indywidualnymi poleceniami ? nie wiem skorzystam z twoich rad o ile je dostane :P

POZDRO
Ostatnio zmieniony przez dejvo 2008-12-23, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Sobota 

Wysłany: 2008-12-23, 19:15   

dejvo, wiem, że ja tu ekspertem nie jestem, ale nie ustawiaj podań krótkich i szybkich. Albo krótkie i wolne, albo długie i szybkie. :] Jak grasz wysuniętą obroną, to pułapki ofsajdowe ustaw. Radziłbym jeszcze zmniejszyć trochę swobodę taktyczną i napastnik niech będzie odgrywającym. Tyle ode mnie :]

dejvo 

Wysłany: 2008-12-23, 19:19   

Ale Vucinic Nie ma za bardzo warunków na odgrywającego

Sobota 

Wysłany: 2008-12-23, 19:22   

To ustaw kogoś kto lepiej gra głową :] może wtedy skrzydłowi zaczną coś strzelać, jak grasz jednym napastnikiem to musisz tam mieć silnego chłopa, a nie zdechlaka :D jak wróci Torres po kontuzji to się nada :]

dejvo 

Wysłany: 2008-12-23, 19:35   

OK czekam na rady Manveru, :)

Manveru 

Wysłany: 2008-12-23, 19:51   

@Sobota

Przedziwna sytuacja. Osobiście zwiększyłbym im Mentalność (do koło 8), dał krycie jak pisałem wcześniej plus ścisłe krycie. Jeżeli piłkarz z ograniczoną swobodą taktyczną robi ciągle głupie błędy, to nie jest to wina twoja tylko jego. Próbowałeś grać bardziej ofensywnie? Albo dać im trochę swobody taktycznej, żeby zobaczyć, jak sobie będą radzić?

@dejvo

Szybkie tempo i krótkie podania jest ok, tylko weź pod uwagę, że przy takim ustawieniu grając szeroko strasznie zmęczysz piłkarzy. No i Sobota ma rację, jak chcesz grać z tak wysuniętą linią obrony, włącz Pułapkę ofsajdową. Bocznym obrońcom bym dał wyższe Nastawienie (drużynowe jest ok) i częste Rajdy z piłką. Chcesz, żeby ci pomogli w ataku. Chcesz grać ofensywnie, więc ze środkowych pomocników jednemu daj polecenia ofensywne, a drugiemu defensywne. Ten drugi niech po prostu łączy twoje formacje defensywne z ofensywnymi, dostając piłki od obrońców i przekazując je dalej. Screen Gerrarda się spieprzył bo jak chcę go otworzyć to pokazuje środkowych obrońców. Jak sobie radzi? Jeśli słabo, sprawdź czy nie lepiej by było mieć rozgrywającego na środku pomocy zamiast OP. Jak to nie pomoże to graj bez rozgrywającego. Za to pomysł z napastnikiem jako Odgrywającym jest całkiem dobry, tylko zwracaj baczną uwagę na to, kogo na tej pozycji ustawiasz, bo od tego zależy czy zlecasz granie mu piłek na nogę, na głowę czy mieszane.

dejvo 

Wysłany: 2008-12-23, 20:01   

Czyli jak Vucinic gra na szpicy jako odgrywający to chya lepiej mu podawac na odegranie na Dobieg ?? A Torresowi to chyba mozna i Mieszanie ?

PS. http://www.fotosik.pl/pok...a85c4f3f0b.html Ustawienia OF.Pomocnika

Manveru 

Wysłany: 2008-12-23, 20:07   

Torresowi też bym na dobieg ustawił. A i sprawdź jak będzie sobie radził ofensywny pomocnik jak mu włączysz Wolny elektron.

Taki mały offtop: co za debil przetłumaczył "Free role" jako "Wolny elektron"!?

Tom 

Wysłany: 2008-12-23, 20:18   

Gram Wisłą Kraków na 6.0.0 i mam następujący problem. Gdy w pierwszej połowie pykniemy przeciwnikowi 2-3 brameczki jest git, w przerwie daje im np. "Uważajcie na wodę sodową" i 2 połowie się zaczyna przewaga znacznie słabszego przeciwnika, straty piłek. W drugich połowach jeszcze nie strzeliłem więcej niż jedną bramkę co robić?

Sobota 

Wysłany: 2008-12-23, 20:21   

Manveru, co do tych podań krótkich i szybkich to, przez to jest strasznie dużo kontr, więc lepiej dać wolne :p

dejvo 

Wysłany: 2008-12-23, 20:33   

Gra zespołu w Ataku wygląda lepiej ale w obronie jak było słabo tak dalej jest nie wiem moze trzeba ustawić ścisłe krycie ??

Manveru 

Wysłany: 2008-12-23, 20:38   

Tom napisał/a:
Gram Wisłą Kraków na 6.0.0 i mam następujący problem. Gdy w pierwszej połowie pykniemy przeciwnikowi 2-3 brameczki jest git, w przerwie daje im np. "Uważajcie na wodę sodową" i 2 połowie się zaczyna przewaga znacznie słabszego przeciwnika, straty piłek. W drugich połowach jeszcze nie strzeliłem więcej niż jedną bramkę co robić?

Zmienić rozmowy. Ta którą wymieniłeś dobre efekty daje dopiero w FM09. Konkretnych przykładów nie jestem w stanie podać, bo nie grałem w 06 od wieków.

@dejvo
Może po prostu masz za duże różnice w Nastawieniu między formacjami?

dejvo 

Wysłany: 2008-12-23, 20:40   

Sprubuje zmienić obrońcom nastawienie na zespołowe

Tom 

Wysłany: 2008-12-23, 20:53   

Manveru, tylko, że dawałem im już wszystkie typy to dalej to samo, często jeszcze daje "dobrze się spisaliście" lub zrozumienie. dejvo, już jest od sezonu ;)

Manveru 

Wysłany: 2008-12-25, 01:41   

Sprawdź jaki efekt da >zrezygnowanie< z rozmowy z piłkarzami w przerwie. Po prostu nic im nie mów, a potem sprawdź jak sobie poradzą. Skoro po przerwie masz takie znaczne zmiany na gorsze, to nic nie tracisz w ten sposób. Możesz też zatrudnić Asystenta odpowiedzialnego za rozmowy, z wysoką Motywacją i Dyscypliną. W ostateczności na drugą połowę ustawiaj się całkowicie defensywnie, bez względu na to z kim grasz, to bez względu na twoje rozmowy powinieneś zwycięstwo załapać (skoro strzelasz 2-3 bramki przed przerwą).

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
Odpowiedz do tematu