FAQGrySzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Manveru
2009-06-10, 19:45
Manveru radzi - co robić, by w swe ręce trzy punkty zdobyć.
Autor Wiadomość
adi 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-15, 23:05   

Jak ustawić polecenia drużynowe bądź indywidualne dla piłkarzy, żeby grali ciasno w obronie?

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
Manveru 

Wysłany: 2009-01-15, 23:46   

Musisz mieć defensywne ustawienie, bo obrona jest ściśle powiązana z atakiem, a dwóch taktyk w jednej nie połączysz. Wąsko, wolnym tempem, ze średnią grą przy przeciwniku, z włączonymi kontratakami i ścisłym kryciem u piłkarzy z defensywnymi poleceniami. Podania bezpośrednie dla obrońców i defensywnego pomocnika lub defensywnego środkowego pomocnika, krótkie dla zawodników ofensywnych. Do tego najlepiej gra środkiem. Tyle, że nie polecam gry defensywnej nigdy, dla żadnej drużyny bez względu na przeciwnika, bo w ten sposób rywale zaczynają strasznie cisnąć i zazwyczaj skutek jest odwrotny od zamierzonego. Proponuję też uważać ze ścisłym kryciem i raczej ustawiać je indywidualne, nie drużynowo, bo jeśli napastnicy przeciwnika są o wiele lepsi niż twoi obrońcy, to ścisłe krycie bardziej przeszkadza niż pomaga.

Gawronés 

Wysłany: 2009-01-18, 16:59   

Jakie mogą być skutki uboczne tego, że ustawie moim juniorkom trening z bardzo wysokim obciążeniem?
Spowoduje to, ze atrybuty zaczną rosnąć szybciej czy wręcz przeciwnie?

Manveru 

Wysłany: 2009-01-18, 19:46   

Zależy od szczęścia i bazy treningowej. Jak ich zajeździsz to zamiast się rozwijać będą ciągle leczyć kontuzję. Ja bym z treningiem nie przesadzał, bo w FMie równie ważne jest, żeby taki pan po prostu dużo grał. Utalentowany piłkarz nawet z najlepszym treningiem nie rozwinie się jeśli będzie grzał ławę lub grał w rezerwach. A wypożyczenie jest ryzykowne, bo wtedy niby zwykle gra, ale często w bardzo słabym klubie z tragiczną bazą treningową.

FreddyKruger 
Master of Puppets

Wysłany: 2009-01-18, 20:51   

Mam cholerny problem, za nic nie mogę sobie z nim poradzić.
Pogrywam sobie trochę ligę polską i mam ogromne kłopoty z parą stoperów. Mają niezłe umiejętności, ale ja nie potrafię ich dobrze wykorzystać. Często zdarza się tak, że jest posyłana piłka między dwóch środkowych defensorów, zza pleców wybiega napastnik i mamy groźną sytuację, po której tracę bramki. Jak powinienem ustawić instrukcje dla tej pary zawodników? Jakie krycie, pressing, itd?
Drugim kłopotem jest gra bocznych obrońców, nie mam tutaj aż tak wielkich zastrzeżeń, lecz często zdarza się tak, że skrzydłowy drużyny rywala biegnie w celu dośrodkowania, a mój zawodnik wcale nie próbuje go powstrzymać, co trzeba zwiększyć/co zmniejszyć?
Z grą ofensywną nie mam żadnych problemów, podobnie linia pomocy.

Ustawienie

Don't you realise, that EVIL lives in the motherfucking skin?!

Manveru 

Wysłany: 2009-01-19, 00:09   

Jeżeli obrońcy dostają piłkę za plecy, to znaczy, że masz za daleko wysuniętą linię obrony w stosunku do ich szybkości. Kup szybszych obrońców, albo cofnij linię obrony i daj im bardziej defensywne nastawienie.

Odnośnie bocznych obrońców, rozwiązaniem może być po prostu ustawienie indywidualnego krycia tych skrzydłowych.

Niko 

Wysłany: 2009-01-20, 14:36   

Manveru napisał/a:
Po 2, jeżeli liczysz, że zrobię taktykę za ciebie, to się mylisz. Ja mogę ci co najwyżej pomóc i nakierować.

Żeby już nie denerwować Manveru zacytuje za niego to co by na pewno napisał.

Bax 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-01-28, 13:56   

Jeżeli gram zespołem znacznie słabszym od przeciwnika to ustawić 3 Defensywnych pomocników i 4 obrońców :?: Zakładając, że ten przeciwnik ma najlepszy atak i pomoc w lidze, gdzie strzelił najwięcej bramek.

"Ale najbardziej chyba brakuje mi Baxa, bo z tego co pamiętam zawsze fajne z nim napinki były :DD " - Płys <3

Manveru 

Wysłany: 2009-01-28, 14:45   

Nie. Im bardziej defensywnie grasz, tym bardziej przeciwnik będzie cię cisnął. Jak oddelegujesz aż 7 piłkarzy do obrony to prawie nie wyjdziesz ze swojej połowy. Jeśli przeciwnicy naprawdę mają najlepszy atak i pomoc w lidze to w końcu strzelą przynajmniej jedną bramkę. Dużo lepszym rozwiązaniem jest próbować bronić się wyżej wysuwając linię obrony, ale to tylko wtedy, jeśli masz szybkich środkowych obrońców. Ale nawet jeśli tak nie jest, szczerze odradzam ustawienia całkowicie defensywne. To się mści.

Bax 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-01-29, 19:21   

Kolejne pytanie mam a mianowcie chodzi o opcje Podania do Odgrywającego:

Na głowę - odgrywający musi być wtedy wysoki z wysokim atrybutem Gra Głową
Na dobieg - szybki odgrywający
A zagranie Do nogi stosować do odgrywających nieco wolniejszych i niższych :?:

FM '08 ofc ;-)

:hmm:

"Ale najbardziej chyba brakuje mi Baxa, bo z tego co pamiętam zawsze fajne z nim napinki były :DD " - Płys <3

Manveru 

Wysłany: 2009-01-29, 21:05   

Tak, tylko pamiętaj, że zawodnik któremu dajesz "Do nogi" musi być bardzo dobry technicznie.

Colin 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-02-01, 14:02   

Często używam filtrów do wyszukiwania piłkarzy i mam takie pytanko:
Jakie statystyki są najważniejsze dla środkowych obrońców i DP? Bo ja nie potrafie tego dobrze określić w filtrze i mi wyskakują setki zawodników ;)

Bax 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-02-01, 15:32   

DP - Wytrzymałość, Siła, odbiór, podanie, krycie, pracowitość, przewidywanie, decyzje, koncentracja, ustawianie się, szybkość, przyspieszenie :hmm:

ŚO - Krzycie, odbiór, gra głową, skoczność, koncentracja, przewidywanie, ustawianie się, siła, wytrzymałość, zwinność, szybkość, przyspieszenie

Manveru 

Wysłany: 2009-02-01, 19:33   

Generalnie to zależy od taktyki, a konkretnie od zadań wyznaczanych zawodnikom. Zasadniczo przyjęło się, że najważniejsze dla środkowych obrońców są krycie, odbiór, gra głową, skoczność, agresja, ustawianie się i waleczność. Jeśli jednak zamierzasz grać wysuniętą linią obrony, dochodzi do tego przyspieszenie i szybkość, a jak do tego dołożysz pułapkę offsajdową, to też przewidywanie.

U defensywnego pomocnika to też zależy. Ponownie, generalnie przyjęło się, że konieczne są odbiór, krycie, siła, agresja, wytrzymałość, współpraca i pracowitość, ale to działa tylko jeśli jest to zawodnik przeznaczony wyłącznie do zadań defensywnych. Ja na przykład lubię, kiedy mój DP pomaga sporo w ataku, do czego potrzebuje strzałów z dystansu i szybkości. Czasem też robi za rozgrywającego, a wtedy do wymagań dochodzą błyskotliwość i kreatywność.

Bax 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-02-01, 19:47   

Otóż czeka mnie inauguracja sezonu.
Mecz z Manchesterem United. Ja gram Reading
Tu moje pytanie:
United wyjdzie w takim ustawieniu z przodu
Gram na dwóch defensywnych pomocników: Lassana Diarra i James Harper.
Krycie indywidualne ustawić na Carricka o Berbatova :?: Czy zostawić bez zmian :?:
A no i czy Rooney'a ma kryć tylko Zapata czy coś takiego:
Zapata kryje Rooney'a a Nordveit Berbatova :?:

Qwanell 

Wysłany: 2009-02-01, 19:55   

Wiem, że to może śmieszne pytanie, ale jakimi podaniami najlepiej grać, gdy gra się na kontrataki?

Nie jestem za dobrym taktykiem (a może poprostu nigdy nie przykładam do tego takiej wagi), i nie wiem.

Manveru 

Wysłany: 2009-02-01, 20:52   

Baxell napisał/a:
Otóż czeka mnie inauguracja sezonu.
Mecz z Manchesterem United. Ja gram Reading
Tu moje pytanie:
United wyjdzie w takim ustawieniu z przodu
Gram na dwóch defensywnych pomocników: Lassana Diarra i James Harper.
Krycie indywidualne ustawić na Carricka o Berbatova :?: Czy zostawić bez zmian :?:
A no i czy Rooney'a ma kryć tylko Zapata czy coś takiego:
Zapata kryje Rooney'a a Nordveit Berbatova :?:

Zapata na Rooneya, powinien dać radę i jeden z DP na Berbatova. Nie kryj ofensywnego pomocnika środkowym obrońcą. Ale szczerze mówiąc raczej dostaniesz łupnia :P

@Qwanell
Bezpośrednie. Jak grasz z dwoma napastnikami to im ustaw krótkie.

Bax 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-02-02, 23:38   

Czy włączyć zamianę pozycje takim zawodnikom jak Mata i Wijnaldum. Ewentualnie zamiast Maty Zhirkov ;-)
Oczywiście grają na skrzydle.

Manveru 

Wysłany: 2009-02-03, 02:16   

Nic ci to nie da. Wymianę pozycji opłaca się ustawiać tylko napastnikom i to wyłącznie wtedy, gdy mają te same polecenia indywidualne.

Isin 
I shoot the sheriff

Wysłany: 2009-02-03, 20:11   

Manveru, mam do Ciebie taką sprawę.
Często zdarza mi się że boczni obrońcy włączają się do akcji ofensywnych i to jest bardzo ok. Ale praktycznie za każdym razem próbują przeprowadzić rajd z piłką i zagrać indywidualnie zamiast podać do środka/skrzydłowego. Dodam że 'rajdy z piłką' mają ustawione na mieszane. Podania mieszane, tuż przy bezpośrednich i nic nie ruszane w swobodzie. Rajdy na często, a dośrodkowania z pola, a mimo to próbują dobiec do linii końcowej i dośrodkować. To wina ustawień indywidualnych, czy po prostu upartych zawodników?
Słyszałem również, że na skuteczność napastników ma wpływ ustawianie swobody taktycznej. Jednak ma to polegać na ograniczeniu tejże swobody czy właśnie odwrotnie, na pozwoleniu napastnikowi grać 'po swojemu'?
Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc :)

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
Odpowiedz do tematu