FAQGrySzukajUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Ogłoszenie 

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Manveru
2009-06-10, 19:45
Manveru radzi - co robić, by w swe ręce trzy punkty zdobyć.
Autor Wiadomość
Tom 

Wysłany: 2008-12-25, 14:56   

Manveru, ale mnie nie satysfakcjonuje obrona, bo zawszę tracę bramkę i jest mało ciekawie. Właśnie dążę do tego by dalej napierać i nie czekać na kontry bo grając np. z Piastem taki mecz byłby żenujący. Odpowiedź dam pewnie za kilka dni bo właśnie zaczynam jazdę z FM 2009. Pozdrawiam.

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
Manveru 

Wysłany: 2008-12-25, 16:14   

We wszystkich FMach AI nie pozwala graczowi na zbyt duże overachievmenty, więc silnik meczowy wręcz wymusza takie sytuacje. Jeżeli dla ciebie obrona dobrego wyniku jest żenująca to ja nie mam nic więcej do dodania. Osobiście gram żeby wygrać, a styl w jakim to robię jest dla mnie drugorzędny. To tyko gra. Kibice i tak będą przychodzić na twoje mecze ;)

Tom 

Wysłany: 2008-12-25, 16:24   

Manveru, nie chodzi o to. Wolę grać piłką niż oddać inicjatywę przeciwnikowi. Jakbym grał np. Odrą to bym ją ustawił bardziej defensywnie. Krótka piłka.

Niko 

Wysłany: 2008-12-27, 10:53   

Witam Manveru.

Nie przychodzę do Ciebie z jakimś wielkim kłopotem, ale z pewną rzeczą, która zazwyczaj mi umykała, a teraz myślę, by ją naprawić.

1.Co uważasz na temat GPP? Czy należy ją ustawiać indywidualnie każdemu z zawodników z osobna? Czy może tylko poszczególnym graczom? Czy wystarczy, że ustawie ją drużynowo i cały team podporządkuje się tym ustawieniom? Jakoś zawsze umykało mi to ustawienie, uważałem je za marginalne (oczywiście jeśli chodzi o ustawienia indywidualne). Jeżeli należałoby wg Ciebie ustawiać je indywidualnie, to jakie masz rady dotyczące tego ustawienia? :-)
2. Czy ustawiając je indywidualnie ma jakieś znaczenie ustawienie rodzaju pressingu drużynowo? Domyślam się, że tak, ale chciałbym usłyszeć twoje zdanie w tej sprawie.

Robertas 

Wysłany: 2008-12-28, 00:15   

Witam. Mam nie lada problem w FM, z którym nie mogę sobie poradzić.
Gram AV na patchu 9.2.0. Mój asystent często zwraca mi uwagę, iż moi zawodnicy marnują zbyt wiele krótkich piłek. Kolejnym problemem są sytuacje stwarzane przez przeciwników. Największy popłoch w moich liniach defensywnych sieją podania prostopadłe do napastników oraz piłki za plecy moich obrońców. Oglądając spotkania, nie jestem zadowolony z tego, ile miejsca zostawiają przeciwnikom moi zawodnicy. Moim celem jest wprowadzenie w grze mojego zespołu ostrego pressingu już po stracie piłki. Przeciwnik ma nie mieć czasu na przyjęcie piłki na mojej połowie. Niestety mimo ustawienia gry pressingiem na całym boisku, piłkarze nie stosują się do moich poleceń...Kolejną sprawą, która mnie irytuje jest celność podań. Mimo różnych ustawień tempa, w meczu średnio 65% piłek dochodzi celu :roll:

Mam wizję gry zespołu, ale nie do końca mogę to wszystko poskładać. Chciałbym, by mój zespół starał się grać szybką piłkę, wymieniając przy tym sporą liczbę podań(coś a`la Arsenal). W defensywie moim celem jest doprowadzenie gry tak, by przeciwnik nie miał czasu na pomyślenie o tym, gdzie ma zagrać piłkę do partnera. No i przede wszystkim uważna gra w defensywie.

http://i44.tinypic.com/2eghe38.jpg - polecenia zespołowe
http://i40.tinypic.com/73ph1f.jpg - ustawienia zespołu
http://i41.tinypic.com/205r0ua.jpg - obrona środek
http://i43.tinypic.com/152njo7.jpg - obrona boki
http://i39.tinypic.com/fm14zn.jpg - defensywny pomocnik
http://i44.tinypic.com/ae7a7p.jpg - srodkowy pomocnik
http://i41.tinypic.com/ivd83a.jpg - skrzydłowi
http://i41.tinypic.com/20v16j6.jpg - napastnik, carew
http://i41.tinypic.com/2pow42g.jpg- napastnik agbonlahor

Jak dotychczas radzę sobie całkiem nieźle, bo u siebie przegrałem jedynie z Chelsea 1:2. Jednak gra, w szczególności na wyjazdach pozostawia bardzo dużo do życzenia.Nie poznaje zawodników. U siebie grają perfekcyjnie, a na boiskach rywali w meczach ligowych kopią się po czole... (Gra na wyjazdach w lidze: przegrana z Middlesbrough 0:3, wymęczone 3:2 ze Stoke, porażka z Utd 1:0 [ale w tym wypadku porażka 0:6 byłaby równie sprawiedliwa] i wygrana 4:1 ze Spurs. Skuteczność zadecydowała o wygranej). W 5 meczach w lidze straciłem 9 bramek co stawia mnie bardzo daleko w klasyfikacji straconych bramek, a gra w obronie to dla mnie podstawa. Na szczęście pozycję w tabeli ratuje mi gra ofensywna (16 bramek).

Manveru 

Wysłany: 2008-12-28, 01:59   

@Niko
Ustawienia indywidualne ZAWSZE mają pierwszeństwo nad drużynowymi, ale jeśli ustawisz coś w drużynowych i nie zmienisz tej opcji w indywidualnych, to cała drużyna się temu podporządkuje.

Ustawienia GPP są zależne od pozycji na której gra zawodnik. Generalna zasada jest taka, że zaczynając od środkowych obrońców trzeba zwiększać GPP stopniowo o kilka punktów dla każdej pozycji, co jest dość logiczne, biorąc pod uwagę, że nie jest wskazane, by obrońcy za wcześnie opuszczali swoje pozycje, natomiast w przypadku napastników taka agresywna gra się opłaca. Trzeba tylko pamiętać, że wysoka GPP powoduje zmęczenie zawodników, co staje się widoczne szczególnie jeśli rozciąga się grę.

@Robertas
Powodem słabszej gry drużyny na wyjazdach może być po prostu to, że już od wczesnych FMów mecze wyjazdowe wymagały innego podejścia. Musisz dostosować do tego swoje ustawienie, grając bardziej defensywnie. Niby proste, ale nie każdy o tym pamięta. Innymi słowy, nie graj tą samą taktyką na wyjazdach co u siebie.

Osobiście nie widzę sensu zaznaczania kontrataków przy takiej taktyce, jak będziesz robić jakąś na wyjazdy to co innego.

Takim ustawieniem GPP zajeżdżasz swoich zawodników, patrz co napisałem wyżej. Nie dziw się, że ci obrońcy dostają piłki za plecy skoro przy tak wysokim GPP opuszczają swoje pozycje po prostu za wcześnie.

FreddyKruger 
Master of Puppets

Wysłany: 2008-12-30, 13:29   

Cóż, mój problem polega na tym, że nawet, jak wygrywam i wszystko jest zgodnie z planem, to mój środkowy pomocnik odstaje od całej drużyny, zawsze gra słabo. Nie wiem czym jest, to spowodowane, próbowałem różnie go ustawiać, zmieniać indywidualne, grał kilka meczów z rzędu, ale w każdym strasznie słabo.
Ustawienie Zespołu
Polecenia Drużynowe
Polecenia Ind. ŚP
Emmanuel Ekwueme
Bartosz Osoliński
Martins Ekwueme
Mamia Jikia

Do Martinsa i Jikii nie mam większych zastrzeżeń, bo on grają na DP, furory nie robią, ale jakoś jest.
Nie wiem, czy jest to aż taki powód do paniki, ale nie podoba mi się, że grają piach w każdym meczu. Praktycznie zero asyst, fakt nie gram na rozgrywającego, ale i tak nic nie robią. Poradź coś.

Don't you realise, that EVIL lives in the motherfucking skin?!

Manveru 

Wysłany: 2008-12-30, 16:01   

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy: nie zaznaczaj jednocześnie Pułapek offsajdowych i ścisłego krycia! To przeczy sobie nawzajem. Tak jakbyś kazał piłkarzowi jednocześnie biec do przodu i do tyłu :P

Strasznie nijakie masz te ustawienia środkowego pomocnika. Znaczy, ani on ofensywny, ani defensywny. Jako że grasz z DP, daj mu Rajdy, Rajdy z piłką i Prostopadłe podania na często. Wyłącz krycie. Zwiększ nastawienie na ofensywne. Uważam też, że na chwilę obecną Jikia lepiej by sobie poradził na tej pozycji niż Osoliński.

Sobota 

Wysłany: 2008-12-30, 18:42   

Ja właściwie nie mam problemu, ale potrzebuję porady.

Zacząłem grać kadrą Anglii i mam na środku pomocy Gerrarda i Lamparda, rozgrywającym jest Gerrard, bo ma wyższą kreatywność. I tu moje pytanie, jakie ustawić im polecenia indywidualne? Żaden z nich nie jest bardzo defensywny, ani bardzo ofensywny.

Manveru 

Wysłany: 2008-12-30, 19:20   

Gerrarda defensywnie, Lamparda ofensywnie. Plus Gerrard jest też dobry na skrzydle.

&Pinio 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-01-01, 18:38   

Ja też mam lekką (a raczej dużą) prośbę. Mógłbys mi wyjaśnic jak ustawic trening w FM-ie 07 przed sezonem, w trakcie itp? Chyba nie mogę tego rozgryźc ;P

Manveru 

Wysłany: 2009-01-01, 18:44   

http://files.filefront.co...;/fileinfo.html

Tutaj masz wszystko co ci potrzeba :)

senz 

Wysłany: 2009-01-02, 12:00   

Ja mam taki problem. Gram Parmą 4-2-3-1 (oczywiście nie takim składem :D ). Mój problem polega na tym, że w środku pola na pozycjach PŚ mam Rene Mihelica i Stefano Morrone, a na OPŚ Diego Buonanotte. Na skrzydłach biegają Reginaldo i Helder Barbosa. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak ustawić drużynę pod napastnika (Lucarelii, podania na głowę). Czy mogę ustawić podawanie środkiem, podania krótkie i wolne tempo gry, czy grać szybko i szeroko? Jednak środek boiska jest mocniejszy niż skrzydłowi.

Dzięki z góry za pomoc. ;)

Sobota 

Wysłany: 2009-01-02, 12:03   

Jak masz mocniejszy środek, to graj środkiem i ustaw go jako odgrywającego + podania do nogi. Albo zmień napastnika. ;]

senz 

Wysłany: 2009-01-02, 12:08   

A mogę zrobić tak, że będę grał tym środkiem, a bocznym obrońcom i pomocnikom dam dośrodkowania na często?

@Edit: Aha, i mogę grać na rozgrywającego? :D

Ostatnio zmieniony przez senz 2009-01-02, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

Sobota 

Wysłany: 2009-01-02, 12:09   

Sent!neL, ale to trochę się wyklucza, ja bym Ci radził nie mieszać.

senz 

Wysłany: 2009-01-02, 12:12   

Domyśliłem się, że nie będzie to zbytnio ze sobą współpracować. Dałem grę środkiem, podania do odgrywającego mieszane, boczni pomocnicy wrzutki na mieszane to samo boczni obrońcy. ;)

Manveru 

Wysłany: 2009-01-02, 15:39   

Zmień napastnika jak chcesz podania do niego mieć na mieszane. Lucarelli może dostawać tylko do nogi albo na główkę, jak jakiś ynteligentny skrzydłowy zechce mu dograć na dobieg to tylko piłkę stracisz. Poza tym przy ustawieniach które wymieniłeś wyżej nie opłaca się grać na odgrywającego, jak już używasz tej opcji to musi on być znaczącą postacią w taktyce. Aha, Budel > Morrone.

Sir_Blake 

Wysłany: 2009-01-07, 20:43   

Niekiedy mimo ustawionych krótkich podań i wolnego tempa mam dramtycznie słabe posiadanie piłki, co jeszcze na to wpływa. W ustawieniach drużynowych również mam krótkie podania.

Manveru 

Wysłany: 2009-01-07, 22:36   

Prawdopodobnie grasz ZBYT krótkimi podaniami, przez co gracze się gubią i podają piłkę na wolne pole zamiast do kolegi z drużyny. Albo po prostu nie mają do kogo podać "na czysto".

* Serwer opłacany z reklam wyświatlanych na forum
Odpowiedz do tematu